Psychologia energetyczna

Czym jest psychologia energetyczna?

To termin umowny. Wywodzi się z mądrości starożytnych mistrzów, medycyny energetycznej i bioenergoterapii. Zajmuje się nie tylko psychiką ale również środowiskiem, ciałem i energiami życia. Totalnie i holistycznie.

Czym różni się od zwykłej psychologii?

W psychologii rządzi głowa czyli umysł. I wszystko jest mu podporządkowane. Jej celem wydaje się być przystosowanie człowieka do sztucznie ustalonych norm, wymogów społeczeństwa. Kto się nie mieści w normie jest „zaburzony”.

Psychologia energetyczna najwyżej stawia serce. Ono jest jedyną drogą do wnętrza. Kiedy serce rządzi umysłem pojawia się szczęście. Jej celem jest życie w harmonii i zgodzie ze sobą. Tu nikt nie jest „zaburzony”, najwyżej zagubiony. I może łatwo i szybko się odnaleźć.

Ciężkie przypadki wymagają leczenia – psychologia może jedynie pomagać.

Nasze światy

Funkcjonujemy w dwóch światach jednocześnie.
Pierwszy świat to nasze życie.

Świat wewnętrzny, w którym się rodzimy i umieramy, doświadczamy życia. W nim produkujemy problemy, cierpienia i radości. Ten świat jest tylko nasz, pod naszą kontrolą. Tylko od nas zależy czy tworzymy sobie raj czy piekło. To nasze BYĆ – szczęśliwym albo nie.

Drugi to środowisko w którym żyjemy.

Świat zewnętrzny to tło naszego życia. Mamy na niego niewielki wpływ – rządzą inni. Tu możemy tylko MIEĆ – pieniądze, władzę, sukcesy, które kiedyś stracimy lub pozostawimy po sobie. Jeśli traktujemy go jako zabawę – daje wiele radości. Jeśli poważnie – tworzy cierpienia.

Nie należy ich mieszać.

Zajmujemy się światem wewnętrznym, nad którym można całkowicie zapanować.